BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékról döntött a Nyomda közgyűlése

2007. április 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány közismert magánszemély felügyelőbizottságba választása mellett a teljes tulajdonosi egyetértés volt csupán a meglepetés pénteken, az Állami Nyomda éves rendes közgyűlésén. Az összhang eredményeképpen minden javaslatot egyhangúan támogattak a részvényesek: a 14,2 milliárd forint árbevétel mellett elért 1,06 milliárdos nyereséget tartalmazó konszolidált mérleg- és eredménybeszámolót, valamint az 501 forintos bruttó osztalékot – kifizetés május 21-étől – is gond nélkül határozatba tudták foglalni.
A társaság ellenőrző testülete a megújítás után olyan illusztris nevekkel gazdagodott, mint Sárközy Tamás vagy Stumpf István, illetve Repa Imre orvosprofesszor. A korábban inkább a szűkebben vett régiónkban aktív társaság komoly lehetőségeket lát a dinamikusan fejlődő, az unióhoz most csatlakozott kelet-európai piacokban, de az idén egy kisebb ír megrendeléssel a nyugat-európai országok is felkerültek a listára, az üzletágak közül pedig a logisztika, az élelmiszeripar és a gyógyszeripar lehet az, amely bevétel- és nyereségnövekedést hozhat – hangzott el a közgyűlésen.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet