A márciusban a legtöbb bankcsoportnál kapható garantált alapok versenyében végül a legtovább, március 23-ig jegyzést tartó – és a legnagyobb fiókhálózattal rendelkező – OTP Bank győzött, két alapjában ugyanis mintegy 7,1 milliárd forint gyűlt össze. Nem sokkal maradt el a K&H sem ugyanaddig vásárolható konstrukcióival, a K&H Fix Plusz 17-ben több tőke gyűlt össze, mint bármelyik másikban a hónap során (másik alapjuk viszont a kisebbek közé tartozik). Így végül a kezdetben szerényebbnek látszó érdeklődés ellenére több mint 20 milliárd forint gyűlt össze garantált alapokban márciusban, amire augusztus óta nem volt példa. Egy nagyobb alap, a K&H Fix Plusz 3 hó eleji lejárata azonban lerontja majd e statisztikát. (A lejáró alapokról lásd cikkünket a 13. oldalon.)
Az OTP Alfa nevű, két éve működő, évente hozamot fizető garantált alap március 30-tól 12,1318 százalék hozamot fizet ki a befektetési jegyekre a mögöttes részvénykosár teljesítménye alapján. Ez az első évi fix 7 százalékkal együtt 19,1318 százalék, ami éves szinten 9,15 százaléknak felel meg kezelője számítása szerint. (Az Alfa az első év után előre lefixált, a második és harmadik év után pedig részvényáraktól függő hozamot fizet.)
