Jól indult a tegnapi kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a rajt után 0,4 százalékos pluszba ugrott, ám később fokozatosan veszített előnyéből. Az irányadó mutató a nap végén 23 370 ponton kötött ki, ami mindössze 0,1 százalékos többletet jelent az előző naphoz képest. A komolyabb erősödésnek az OTP vetett gátat azzal, hogy több mint hatmilliárd forintos forgalomban 0,8 százalékos mínusszal, 8490 forinton végzett. A többi vezető részvény ugyanakkor drágulni tudott, a 4,4 milliárd forintos értékben gazdát cserélő Mol-papírok jegyzése 0,6 százalékkal, 20 700 forintra, ezzel párhuzamosan pedig a Magyar Telekom 1,3 százalékkal, 940 forintra erősödött. A gyógyszerszektor képviselői nagyjából azonos mértékű drágulást értek el, a Richter kurzusa 0,3 százalékkal, az Egis árfolyama pedig 0,4 százalékkal került feljebb.
A kisebb forgalmú részvények jobban teljesítettek, ezt jól mutatja, hogy a mozgásukat tükröző BUMIX 0,6 százalékos többletet ért el, így 2781 ponton kötött ki. Ebben szerepe volt többek között az FHB-nek és a Fotexnek, előbbi 1,5, utóbbi pedig 0,6 százalékos többlettel, 2046, illetve 804 forinton zárt. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott az econet, a közel 4 százalékos plusz 164 forintos záróárat eredményezett. A részvény ezzel a tekintélyes drágulással sem tudta megszerezni a nap győztese címet, a Csepel kurzusa ugyanis kerek 20, a Fevitáé pedig 13 százalékkal ugrott feljebb. A vesztesek között volt a Synergon, amely 1 százalékos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni.
