BUX 139328.61 0,02 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladták a legnagyobb Csepel-részvénycsomagot

2007. március 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új nagytulajdonosai vannak a Csepel Holdingnak, miután a társaság korábbi fő részvényese, az immár négy éve csődgondnokság alatt álló szingapúri Excel Machine Tools (EMT) Ltd. biztosa értékesítette a mintegy 41 százalékos befolyást biztosító csomagot. A cég bejelentése szerint az ügyletre március 27-én került sor, a 380 millió forint névértékű 960 233 darab részvényt pedig két magánszemély, Chua Tec Leong és Goh Kim Seng vette meg. Az előbbi 21,05, míg utóbbi 20,45 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkezik, így pedig – hacsak összehangoltan nem szavaznak valamely közgyűlésen – vélhetően nem kell nyilvános vételi ajánlatot tenni a fennmaradó részvénymennyiségre. Az EMT egyébként tavaly áprilisban már értékesítette részvényeinek egyharmadát, a vevő akkor is egy magánszemély, a szintén szingapúri illetőségű R. Kalaichelvan volt, aki akkor 21,35 százalékos befolyást szerzett. A piac – bár a hír erre nem adott volna okot – 20 százalékos drágulással nyugtázta a bejelentést, a 600 forintos záróár ráadásul az egyébként illikvid papír esetében magas, közel 5 millió forintos forgalom mellett következett be. Ez meghaladja az elmúlt 180 nap 539 forintos tőzsdei átlagárát, de a spekulánsoknak az is intő jel lehet, hogy a Csepel történetében előfordult már: a főtulajdonosnak ajánlattételi kötelezettsége volt, de látván, hogy az drága, inkább kihátrált, és baráti kezekben landoltatta tulajdonrészét.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet