BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Váltás az FHB élén

2007. március 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jegybank új alelnökének kinevezett Karvalits Ferenc tegnapi hatállyal lemondott az FHB-nál betöltött igazgatósági posztjáról – jelentette be a tőzsdei társaság. Ezzel a lépéssel egyben az elnöki poszt is megüresedett, amelyet az igazgatóság hétfői ülésének döntése értelmében Vági Márton tölt majd be. Karvalits kinevezése után az MNB monetáris politikai és közgazdasági, valamint a piaci műveletek és statisztikai területeit felügyeli majd, s tagja lesz a monetáris tanácsnak is. A korábbi hírek szerint legkésőbb májusban az ÁPV szerződést köt az FHB privatizációs tanácsadójával, így egyelőre nincs akadálya annak, hogy az FHB állami csomagjának eladása még az idén lezáruljon. A jelzálogbank egyébként tegnap azt is közzétette, hogy ismét sajátrészvény-vásárlásokba kezd a Budapesti Értéktőzsdén, sőt rögtön vásárolt 2054,5 forintos részvényenkénti átlagáron 71 331 db saját kibocsátású „A” sorozatú törzsrészvényt. A tavalyi közgyűlésen a tulajdonosok megszavazták az FHB 2008-ig tartó vezetői részvényjuttatási programját, feltehetően ennek fedezetét gyűjtik majd be.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet