Kedden a szokásosnál izgalmasabb napja volt a forintnak. Nem sokkal 11 óra előtt 248 forinton jegyezték az eurót a bankközi devizapiacon, ami szignifikáns gyengülést jelentett a hétfői 246,50–247,50 forintos szintekhez képest. A forinttal együtt egyébként a régiós devizák kurzusa is lejtőre került, ami elsősorban a szlovák kamatcsökkentésre való „felkészüléssel” volt magyarázható. A szlovák jegybank azonban csalódást okozott, mivel nem 50, hanem csak az általánosan elvárt 25 bázisponttal csökkentette az irányadó kamatlábat. A kamatdöntés előtt még gyengülő korona irányt váltott, s ez a forint árfolyamára is jótékony hatással volt: az euró jegyzése 248,30/40-ről 248 körüli szintre gyengült. Az euró ezen a pályán maradt – devizakereskedők szerint minden ok nélkül –, majd hirtelen 247,30 forintra esett, s délután e szint körül ingadozott. A dollár kurzusa a kereskedés nagy részében 186 forint alatti szinteken mozgott, majd a magyar deviza délutáni erősödése 185,30 forintra módosította az árfolyamot.
A kéthetes jegybanki kötvények tegnapi aukcióján a ma lejáró 630,7 milliárd forinttal szemben 610,8 milliárd forintnyi mennyiség megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek, a 8 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-instrumentumok állománya az egy héttel korábbi 1260,9 milliárd forintról 1241,0 milliárd forintra csökkent. Az állampapírok másodlagos piacán valamennyi papír hozama emelkedett, a legjelentősebb, 13 bázispontos növekedést a 6 hónapos kincstárjegy mutatta be, a többiek benchmarkja 3–6 bázisponttal nőtt.
