BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább működik az alapgyár a K&H-nál

2007. március 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A K&H-csoportnál szinte folyamatos a garantált alapok kínálata, az előző jegyzés múlt heti vége után tegnaptól máris ismét két termék szerepel a kínálatban. A K&H Szakaszos Hozamú Alap 4 befektetési jegyei március 26. és május 4. között jegyezhetők. Az alap konstrukciója hasonló elődeihez, a bő három és fél éves futamidő végére minimum 16, maximum 42 százalékos hozamot ígérnek rá (ez éves szinten 4,27, illetve 10,37 százalék az alapkezelő szerint). Újítás, hogy rövidült az elszámolási szakaszok hossza, azaz elődeitől eltérően nem évente, hanem félévente rögzítik az addig elért hozamot (hét félév, félévenként maximum 6 százalékot írnak jóvá, így jön ki a 42 százalékos maximum). Az irányadó ehhez a Dow Jones EuroStoxx 50 index teljesítménye.
Ugyanabban az időszakban kapható a K&H Euró Fix Plusz 3 is, amelynek minimumhozama 6, maximuma 30 százalék (évi 1,90, illetve 8,85 százalék), természetesen euróban. A kicsit több mint hároméves futamidő végén egy európai részvényekből álló részvénykosár hozamának 50 százalékát kapja a befektető, ha az a két szélsőérték közé esik (vagy pedig a minimumot, illetve maximumot), vagyis a maximális 30 százalékos hozam eléréséhez legalább 60 százalékkal kellene emelkednie átlagosan a szóban forgó részvények árfolyamának.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet