Csendesen indult a hét a bankközi devizapiacon, igaz, erre számítani is lehetett, hiszen a délutáni kamatdöntésre, illetve az ahhoz fűzött kommentárra vártak a szereplők. Az euró jegyzése 10 óra előtt 246,50/70 forint körül járt, a dolláré pedig 186 forint körül ingadozott. A kamatszintet 8 százalékon hagyó jegybanki lépés önmagában nem módosította a magyar fizetőeszköz árfolyamát, de Simor András jegybankelnök nyilatkozata után gyengülni kezdett a hazai fizetőeszköz kurzusa. Az MNB vezetője szerint ugyanis a jelenleginél gyengébb forint mellett is elérhető az inflációs cél. A forint utóbbi időszakban végbement erősödésének nincsenek fundamentális okai, a folyamat hátterében külső tényezők állnak – tette hozzá. Az eurókurzus a jegybanki nyilatkozat után 247,45 forintig szaladt, ám később visszasüllyedt 247 forint alá – mondta Kolba Miklós, az ING devizakereskedője, hozzátéve: nem kell különösebb jelentőséget tulajdonítani a tegnapi ingadozásnak, a piac alapvetően sávkereskedésre rendezkedett be, ami azt jelenti, hogy az euró árfolyama a napokban várhatóan 245,50 és 247,20 forintos intervallumban mozog majd. A másodlagos állampapírpiacon négy papír esetében nem történt változás, három instrumentum benchmarkja viszont 3–5 bázisponttal lejjebb került.
