BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forint: megint a korona volt a ludas

2007. március 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ahogy a múlt hét első felében, pénteken is a szlovák korona irányította a forint árfolyamát. A szomszéd ország devizája erőteljes gyengüléssel kezdte a hét utolsó kereskedési napját, az euróhoz mért árfolyama 33,30-ról 33,50 fölé szaladt. Ezzel párhuzamosan a régiós devizák is veszítettek értékükből, az euró árfolyama a nyitás után 245,60 forintról 246,60 forintra ugrott a bankközi devizapiacon. Geszti Pál, az ING Bank devizakereskedője elmondta, csekélyke érdeklődés jellemezte a piacot, egy-egy megbízás könnyedén elmozdította a forint/euró kurzust. Ennek megfelelően folyt a további kereskedés: külföldi bankok euróeladásai nyomán a közös pénz kurzusa kora délután 246 forintig gyengült, később a lokális szereplők vásárlásai nyomán 247 forintig erősödött, ám ezt követően a közös deviza jegyzése visszatért a 246,60 forintos szintre. A dollár kisebb ingadozásokkal 185 forint körül mozgott a pénteki kereskedés folyamán.
A másodlagos állampapírpiacon vegyesen mozogtak a hozamok, volt példa stagnálásra, 5 bázispontos süllyedésre, valamint 3 bázispontos emelkedésre is. A múlt hét során csökkent a külföldiek kezében lévő forint-állampapírállomány, 36 milliárd forinttal, 3120 milliárd forintra.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet