Jelentős állampapír-piaci hozamcsökkenésre számít a Concorde Értékpapír, ami szerinte a részvénypiacon is érezteti majd hatását. A brókercég elemzése szerint a magyar makrogazdasági helyzet jelentősen javulhat, de a forint megítélése – az elmúlt időszakban ismét stabilan erős volt a hazai deviza – sem indokolja a jelenlegi, a régióban kiugrónak számító, 8 százalékos jegybanki alapkamatot. Amennyiben pedig az MNB mérsékelni fogja a kamatszintet, az kedvezően hat majd a részvénypiacra, hiszen a kockázatmentes hozam mérséklődése felerősíti a vételi oldalt. Így ismét előtérbe kerülhetnek az osztalékpapírok, amelyek értékeltségét nem elsősorban az eredménynövekedés, hanem a kötvénypiacokon elérhető hozam és az osztalék aránya határozza meg.
A Concorde a hazai osztalékpapírok közül a Magyar Telekom és az Émász részvényeiben lát fantáziát. A távközlési papírnál a tavalyi év után 75 forintos osztalékra számítanak – ez a jelenlegi áron kevesebb mint 8 százalékos osztalékhozamot jelent –, a következő két évben pedig 80 forintra.
Ennél óvatosabbak az áramcégnél, itt csupán 5 százalékos hozam jön ki a 2006-os konzervatív, ezerforintos osztalékvárakozás alapján, igaz, jövőre és azután már 1800, illetve 1865 forintos kifizetést várnak.
Ezek alapján a Magyar Telekomra vonatkozó év végi célár – az osztalékszelvény levágása után értve – 1049 forint, ami 16 százalékos bruttó hozamot jelentene év végéig. Még jobb befektetés lehet az Émász, hiszen itt 25 százalékos emelkedéssel decemberre – szintén az osztalék után – 24 180 forintra nőhet a jegyzés. Ez utóbbinál azonban némi bizonytalanságot jelent, hogy egyrészt nyáron ismét változhat az árampiac támogatásának rendszere, ami kedvezőtlenül is érintheti a jelenleg e szempontból jó helyzetben levő céget. Másrészt a roppant alacsony likviditású papír önmagában is jelent némi kockázatot. A brókercég ezért inkább a hosszabb távra tervezőknek, 6–18 hónapos időtávra ajánlja az osztalékrészvényeket.
