BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel kétmilliárddal indul a MAG Alap

2007. március 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF nyilvántartásba vette a MAG Ingatlanbefektetési Alapot, ezzel hosszú idő óta először jött létre pénzügyi csoportoktól független új, nyilvános befektetési alap. A viszonylag hosszú, tavaly december elején indult és – egy kisebb hosszabbítás után – március elején zárult jegyzési időszak során a minimális egymilliárdnál jóval több, 1,952 milliárd forintnyi tőke gyűlt össze, amint az alapkezelőnél elmondták, „kevés számú” befektetőtől.
A tőke több mint kilencven százalékát intézmények (befektetési alap, nyugdíjpénztár, biztosító) adták össze, de magánszemélyek is jegyeztek. (Számban körülbelül annyian, mint ahány intézmény.) A befektetési jegyeket egy bankfiókban, a Takarékbanknál lehetett jegyezni, és a folyamatos forgalmazás is ott folyik. Az alapkezelő szeretné a későbbiekben bővíteni a forgalmazási helyek számát.
Az alap kezdetben kisebb, 300 négyzetméter körüli, bérbeadott, működő kereskedelmi ingatlanokat venne, elsősorban vidéken, majd ezt a portfóliót színesítené (diverzifikálná). A vidéki kereskedelmi ingatlanok túlsúlya a korábbi alapok egyikénél sem jellemző, még ha többüknél elő is fordulnak ilyenek. A szerződéskötések több kiskereskedelmi lánccal folyamatban vannak, példaként az alapkezelőnél a Rossmannt említették.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet