A jó rajtot egy rövid visszaesés, majd hegymenet követte tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, utóbbi eredményeként 23 123 ponton érte el napi tetőpontját az index. Záráskor
23 048 ponton állt a BUX, ami szűk egyszázalékos többletnek felel meg. A vezető papírok a félszázalékos süllyedéssel 930 forinton kikötő Magyar Telekom kivételével drágultak, közülük is az OTP nyújtotta a legmeggyőzőbb teljesítményt. A 11,5 milliárd forintos értékben gazdát cserélő OTP-részvények 1,7 százalékos emelkedéssel, 8187 forinton fejezték be a kereskedést. Az olajpapír egy százalék feletti pluszt ért el 7,5 milliárd forintos forgalomban, a Richter pedig mindössze 0,4 százalékos erősödéssel, 60 forintra megközelítette a 36 ezer forintos szintet. Utóbbi szektortársa, az Egis még szerényebb volt, 0,1 százalékos, 35 forintos emelkedést követően 22 890 forinton állapodott meg.
A kisebb kapitalizációjú részvények mozgását tükröző BUMIX az irányadó mutatóval közel azonos eredményt ért el, 0,85 százalékkal, 2688 pontra hízott. Ebben szerepe volt az Állami Nyomda tekintélyes, bő négyszázalékos drágulásának, az FHB közel kétszázalékos erősödésének, illetve a Synergon kereken egyszázalékos többletének. Mindössze néhány papír volt kénytelen veszteséget elkönyvelni, köztük a Zwack és a TvNetWork.
