Csütörtök éjszaka 250,20 forintig süllyedt az euró árfolyama, ami éves csúcsot jelentett, a bankközi devizapiac péntek reggeli nyitása után azonban gyengült a magyar fizetőeszköz, az eurókurzus 10 óra tájékán 251 forint körül járt.
Devizakereskedők már akkor jelezték, a forintgyengülés csak rövid piaci korrekció, inkább az erősödésnek áll a zászló. A délelőtti kereskedést egyébként kivárás jellemezte, a befektetők ugyanis az amerikai foglalkoztatottsági adatra vártak. A prognózisoknak megfelelő makroadat kora délutáni publikálása után megiramodtak a feltörekvő piaci devizák. Az euró árfolyama első körben a korábbi 251 forintról 250,30 forintra gyengült, majd a lélektani határnak tekintett 250 forint alá került. Kolba Miklós, az ING szakértője közölte: 249,35 forinton is járt a kurzus, majd egy kicsit emelkedett, délután négy óra előtt 250 forint körül ingadozott az árfolyam. Hozzátette: a régióban a forint volt a legjobb formában, a zloty kisebb mértékű pluszt termelt, a cseh és szlovák korona jegyzése viszont alig változott.
Az állampapírok másodlagos piacán csökkentek a hozamok. A rövid oldal képviselői közül a 3 és 12 hónapos kincstárjegy benchmarkja 3-3, a 6 hónaposé pedig 13 bázisponttal került lejjebb, míg a kötvények esetében 3-6 bázispontos volt a süllyedés.
