A tengerentúli részvénypiacok keddi erősödése nyomán optimistán indult a kereskedés a budapesti parketten. Az irányadó mutató egyszázalékos többlettel, 23 ezer pont fölé ugrott, ám az eladók egyre sokasodtak, így e szintről fokozatosan ereszkedett lejjebb. Végül 22 522 ponton kötött ki, ami több mint egy százalékkal marad el az egy nappal korábbi eredménytől, noha ennél alacsonyabban is járt az index – a napi minimum 22 449 pontnál volt. A vezető papírok közül egyedül a Mol tudott drágulni, az olajpapír árfolyama 7,3 milliárd forintos forgalomban közel egy százalékkal, 20 250 forintra emelkedett. Az OTP részvényeivel 25 milliárd forint értékben kereskedtek a befektetők, akik igyekeztek megszabadulni papírjaiktól, ennek eredményeként az árfolyam 1,7 százalékkal, 7840 forintra süllyedt. A Magyar Telekom piacát is az eladók uralták, a távközlési papír 922 forintos záróára bő egyszázalékos süllyedést takar. A gyógyszerpapírok igazán rossz napot fogtak ki, a Richter 2,3 százalékos, az Egis pedig 2,9 százalékos értékvesztést volt kénytelen elkönyvelni.
Az alsóházban is pesszimizmus uralkodott, a BUMIX 1,2 százalékos gyengüléssel, 2635 ponton kötött ki. Az érintett papírok közül a Fotex és a Synergon egy százalékot meghaladó mértékű gyengülését érdemes kiemelni, de olcsóbb lett a Danubius és a Rába is.
