Szerény mértékben, 0,5 százalékkal februárban is emelkedett a hazai bejegyzésű befektetési alapok vagyona. Ezzel már harmadik hónapja tart egy pozitív folyamat, ám ez csak szerény mértékű, mert egyik hónapban sem haladta meg az egy százalékot – derül ki a Bamosz statisztikáiból. Az alapkezelők szervezete szerint a 14 milliárd forintos bővülés zöme friss pénzek befektetéséből származott, hozam most alig keletkezett, így nőtt 2578 milliárdra az alapok összes tőkéje.
Jelentősebben, mintegy 1,5 százalékkal tudtak bővülni a pénzpiaci alapok, miközben majdnem ugyanennyivel csökkent a kötvényalapokban lévő tőke. A részvényalapok minimális növekedéssel zártak, ami azonban nem kis teljesítmény, mert a kedvezőtlenül mozduló részvényárfolyamok alapvetően az ellenkező irányba hatottak. Az ingatlanalapok kismértékben ismét összébb mentek, a szeptember végi, csúcsot jelentő 603 milliárd forintról 560 milliárdra csúsztak vissza február végéig. Arányában a legnagyobb, 3,5 százalékos, 10 milliárd forint körüli növekedést ismét a garantált alapoknál regisztráltak, ami márciusban is könnyen megismétlődhet, mert számos alap jegyzési időszaka ér véget mostanában.
