A hétfői süllyedés után megállt a lejtőn a BUX, az index minimális csökkenéssel, gyakorlatilag stagnálásnak megfelelő eredménnyel zárt. Bár a nyitást követően még bő egyszázalékos pluszban volt, a nap végére elolvadt az előny, a 22 765 pontos záróérték 0,02 százalékos mínuszt jelent az előző naphoz képest. A vezető részvények közül a Magyar Telekom teljesített a legjobban, több mint egyszázalékos erősödésének köszönhető, hogy a BUX nem esett vissza komolyabb mértékben.
A 4,6 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol árfolyama mindössze 5 forinttal került lejjebb, míg az OTP 19 milliárd forintos forgalomban 0,2 százalékos gyengüléssel a 8 ezer forintos szint alá csúszott. A gyógyszerszektor képviselői felemásan szerepeltek, a Richter közel egy százalékkal, 36 550 forintra süllyedt, miközben szektortársa, az Egis 1,4 százalékos pluszt termelt, ezzel tíz forintra megközelítve a 24 ezer forintos szintet.
Az alacsonyabb forgalmú részvények sokkal jobban szerepeltek a nagyoknál, amit mutat az is, hogy a BUMIX index 1,3 százalékkal emelkedett. Az előbbi tábor képviselői közül az econet.hu nyújtott emlékezetes teljesítményt, részvényeivel közel 200 millió forint értékben kereskedtek, a kurzus pedig 8,6 százalékkal nőtt. Szintén jól szerepelt a Rába, a kétszázalékos többlet 1443 forintos záróárat eredményezett, a Fotex pedig 3 százalék feletti drágulást hozott össze. Ugyancsak a nyerő oldalon voltak a Forrás-papírok és az Exbus, mindegyik többszázalékos drágulással fejezte be a napot.
