BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint az eladók voltak többen

2007. március 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap sem találták a felfelé vezető utat a világ tőzsdeindexei. Amerikában meredek lejtőn indult a kereskedés, a nyitás után hirtelen 1,5–2 százalékos mínuszba kerültek a főbb mutatók. Ebben a világ részvénypiacain uralkodó általános pesszimizmus mellett szerepe volt a növekvő inflációs nyomást jelző makroadatoknak.
A személyi bevételek a várt 0,3 helyett 1 százalékkal nőttek januárban az előző időszak 0,5 százalékos növekedését követően, a személyi kiadások pedig 0,5 százalékkal emelkedtek, miközben az elemzők 0,4 százalékos bővülésre számítottak. Később megjelent az ISM feldolgozóipari indexe, az ágazat erősödésére utaló adat közlése után vártnál jobb mutató nyomán javult a hangulat a parketteken, a vezető indexek sokat hoztak be hátrányukból, de lapzártánkig nem sikerült pluszba lendülniük. Az eladói többség ellenére voltak egészen kiváló teljesítmények, az Apple például 3 százalékos drágulást ért el a Lehmans Brothers befektetési bank felminősítése nyomán.
Európában tétova kezdést követően a napok óta érzékelhető idegesség és pesszimizmus miatt végül süllyedtek a mutatók a főbb piacokon. A londoni FTSE visszaesése részben az Aviva biztosítótársaság zuhanásának volt a következménye, míg a frankfurti index bő 1 százalékos gyengülésében a kiábrándító számokkal előrukkoló Deutsche Telekom mélyrepülése játszotta a főszerepet, de a többi komponens is veszített értékéből. A hangulatra jellemző, hogy a DAX mozgását meghatározó harminc részvény közül mindössze négy tudott erősödni csütörtöki nap során. A dollár elsősorban a feldolgozóipari adatnak köszönhetően izmosodott a euróhoz képest, kurzusa a korábbi 1,3225-ről 1,3171-re változott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet