BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult a Synergon opciós programja

2007. március 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megkezdte részvényopciós programja végrehajtását a Synergon, miután az igazgatóság határozata szerint a cég érintett munkavállalói a március 1-jén megnyíló program keretében 258 ezer darab opciós részvényt jogosultak lehívni. A decemberi közgyűlésen elfogadott ösztönzési rendszer alapján három csomagban maximum 940 ezer részvényre (az összes papír 9,84 százalékára) bocsáthatnak ki opciót, ebből 400 ezerre az igazgatóság tagjai, 100 ezerre a vezérigazgató, 90 ezerre helyettese jogosult, további 350 ezret pedig az igazgatóság által kijelölt személyek között oszthatnak ki. A lehívási ár minden esetben az opció kiírását megelőző 180 tőzsdei kereskedési nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára, ami most valahol 1056 forint körül lehet. A lehívás feltétele, hogy ez utóbbit a tőzsdei ár 25 százalékkal haladja meg, a második csomag esetében a kitétel már 50 százalék, a harmadiknál pedig 75 százalék. Az opciók fedezetét jelentő papírokat a cég sajátrészvény-készlete biztosítja, ha ez nem lenne elegendő, akkor pedig készpénzben is kielégíthető az opció kedvezményezettje. Egyébként hasonló opciós programot működtet a Synergon-tulajdonos Pannonplast, amely sikeresen teljesítette azt a célkitűzést, hogy a meghatározó pozícióban lévő munkavállalók érdekeltek legyenek a cég nyereségességének növekedésében és a részvényárfolyam emelkedésében. A műanyagipari cégből vagyonkezelővé lett társaság részvényeinek kurzusa a 2004-ben bevezetett ösztönzési rendszer óta látványosan emelkedett.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet