BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elektronizált lett a gabonapiac

2007. február 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Március 1-jétől a BÉT áruszekciójában elindul a tőzsde többi piacán már évek óta működő teljesen elektronizált távkereskedés. A tradicionális árupiaci nyílt kikiáltásos rendszer a pesti tőzsdei kereskedés újraindulásától kezdve egészen tegnapig működött. Az utóbbi két-három évben azonban a gabonaüzletek zöme nem a nyílt kikiáltásos termi kereskedésben, hanem az azt követő elektronikus kereskedés során köttetett. A BÉT reményei szerint az elektronikus kereskedés a likviditás és a forgalom bővülését eredményezheti, ami a regionális szerep erősödését is jelentheti. Az áruszekcióban jelenleg 13 kereskedőcég 39 – határidős, azonnali és opciós – termékre átlagosan napi 70 millió forint értékben köt üzletet.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet