Március 1-jétől a BÉT áruszekciójában elindul a tőzsde többi piacán már évek óta működő teljesen elektronizált távkereskedés. A tradicionális árupiaci nyílt kikiáltásos rendszer a pesti tőzsdei kereskedés újraindulásától kezdve egészen tegnapig működött. Az utóbbi két-három évben azonban a gabonaüzletek zöme nem a nyílt kikiáltásos termi kereskedésben, hanem az azt követő elektronikus kereskedés során köttetett. A BÉT reményei szerint az elektronikus kereskedés a likviditás és a forgalom bővülését eredményezheti, ami a regionális szerep erősödését is jelentheti. Az áruszekcióban jelenleg 13 kereskedőcég 39 – határidős, azonnali és opciós – termékre átlagosan napi 70 millió forint értékben köt üzletet.
