BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Támogatást is kaphat a Genesis spanyol projektje

2007. február 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi általános tőzsdei besszből – nem véletlenül – elsősorban a kisebb, spekulatív jellegű papírok vették ki leginkább részüket. Közülük is élen járt a Genesis (korábban Novotrade), igaz, a 20 százalékos zuhanás a kereskedés végére 720 forintra, 10 százalékra mérséklődött. A névváltás után a napelemgyártás iránt érdeklődő társaság kurzusa persze már az elmúlt napokban is lefelé tartott, a befektetők feltehetően hiányolták a projektekkel kapcsolatos híreket. Sok konkrétum ugyan továbbra sincs, de a Genesis menedzsmentje tegnap közzétette, hogy a spanyol kormány gazdasági minisztériuma mint támogatandó projektet befogadta a tavaly benyújtott Bahía de Cádiz projekttervezetet. (Hasonló gyárat építenének egyébként Magyarországon is.) Ennek keretében egy 80 Mwp teljesítményű napelemek gyártására alkalmas üzem létesítését tervezi a Genesis spanyol leányvállalata. A cég közleménye szerint az adókedvezmények, vissza nem térítendő támogatások és egyéb szubvenciók ügyében a következő hónapokban döntenek a spanyol illetékesek.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet