BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezdődik a BorsodChem-kiszorítás

2007. február 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A First Chemical Holding (FCH) bejelentette, hogy él törvényben biztosított kiszorítási jogával a BorsodChem-részvények tekintetében. A még megmaradt részvényeseknek március 2. és 19. között kell egy a Raiffeisennél vezetett számlára áttranszferálniuk a részvényeiket, amihez részvényesi nyilatkozatot kell mellékelniük. A részvényenként 3000 forintos ellenértéket – magánszemélyek esetén az adó levonásával csökkentve – március 26-áig utalják át a jogosultaknak. Amennyiben a részvényesi nyilatkozat nincs kitöltve, a pénz a Raiffeisennél marad, fél év múlva pedig bírósági letétbe kerül. A kiszorítás után nem szükséges tőzsdei kivezetési ajánlat, a részvényeket törölni fogják a BÉT-ről. Aki nem transzferál, annak részvényét érvénytelenítik, a helyébe kibocsátott új részvényeket pedig átadják az FCH-nak, amely az érvénytelenítés után közleményt ad ki az érvénytelenített részvények vételáráról.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet