A First Chemical Holding (FCH) bejelentette, hogy él törvényben biztosított kiszorítási jogával a BorsodChem-részvények tekintetében. A még megmaradt részvényeseknek március 2. és 19. között kell egy a Raiffeisennél vezetett számlára áttranszferálniuk a részvényeiket, amihez részvényesi nyilatkozatot kell mellékelniük. A részvényenként 3000 forintos ellenértéket – magánszemélyek esetén az adó levonásával csökkentve – március 26-áig utalják át a jogosultaknak. Amennyiben a részvényesi nyilatkozat nincs kitöltve, a pénz a Raiffeisennél marad, fél év múlva pedig bírósági letétbe kerül. A kiszorítás után nem szükséges tőzsdei kivezetési ajánlat, a részvényeket törölni fogják a BÉT-ről. Aki nem transzferál, annak részvényét érvénytelenítik, a helyébe kibocsátott új részvényeket pedig átadják az FCH-nak, amely az érvénytelenítés után közleményt ad ki az érvénytelenített részvények vételáráról.
