Meredeken emelkedő árakon, megugró forgalommal kereskedtek az elmúlt három napon a Linamar-részvényekkel. A társaság először közzétette, hogy a könyvvizsgáló kérésére a Linamar 2010-ig tartó adókedvezményét szerepeltetik az eredménykimutatásban, amitől a 2006-os nyereség 70 százalékkal nőtt a nemrég közölthöz képest. Ez azonban árfolyam-emelkedést nem indokolt volna. Később kiderült, hogy a cég kanadai anyavállalata ajánlatot készül tenni a részvényekre 3003 forinton, ami 19 százalékos prémiumot jelent a 180 napos tőzsdei átlagárhoz képest, ugyanakkor az elmúlt napok emelkedése után már egyáltalán nem számít vonzónak a főleg hazai intézményi tulajdonosoknak. Pedig a Linamar, úgy tűnik, komolyan gondolta, a 90 százalék elérése esetén kiszorítást és tőzsdei kivezetést is emleget. Az ár a jelek szerint ahhoz nem elég alacsony, hogy technikai ajánlatról legyen szó, ahhoz viszont nem elég magas, hogy a tőzsdei kivezetés sikeres legyen. Hogy a kisebbségi részvényesek mit gondolnak, az a következő napok árfolyam-alakulásából lesz kiolvasható.
13. oldal
