Pénteken gyengült a forint, az euró jegyzése délután 252,40 körül ingadozott, szemben a 251,60–251,80 forintos korábbi szinttel. Ezt a visszafogott ármozgást londoni szereplők opciókhoz kapcsolódó ügyletei váltották ki – számolt be a piaci eseményekről az ING Bank üzletkötője, Geszti Pál, aki szerint a forint gyengülése mögött semmi extra ok nem volt, a piacon igazi hétvégére váró hangulat uralkodott. Ráadásul mivel amerikai makroadatok nem láttak napvilágot, a tengerentúlról sem érkezett iránymutatás. A font/dollár fronton technikai alapon történt mozgások nyomán mégis gyengült az amerikai fizetőeszköz az euróhoz – és így a forinthoz is – viszonyítva, az árfolyam 192 alatt is járt.
A hét utolsó kereskedési napján nem változtak jelentős mértékben az állampapír-piaci referenciahozamok. A rövid oldalon a 3, illetve a 12 hónapos hozam stagnált, miközben a 6 hónapos lejáraton 2 bázispontos csökkenés következett be. Az éven túli lejáratokon a szintén 2 bázisponttal mérséklődő hároméves referenciahozam kivételével nem változtak a mutatók. A külföldiek kezében lévő forintkibocsátású állampapírok állománya 75 milliárd forinttal, 3106,4 milliárd forintra gyarapodott a múlt hét folyamán.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat 7,80–8,00 százalékon maradt, és stagnáltak a hosszabb lejáratok kamatai is – jelentette az MTI-Eco.
