Tegnap nyugodt hangulatban zajlott a kereskedés a bankközi devizapiacon. Az előző naphoz képest valamivel erősebben, 251,80 forinton nyitott az euró, ezt követően vegyes irányú volt az érdeklődés, csak kezdetben produkált némi erősödést a magyar deviza. Az euró 251,30 forintig gyengült, majd korrigált, a délutánt már a 251,60 és 251,80 forint közötti sávban töltötte. A reggeli erősödés hátterében Geszti Pál, az ING devizakereskedője szerint a carry trade állt, vagyis azok a befektetők mozgatták az árfolyamot, akik alacsony kamatszintű országban felvett hiteleket fektetnek be magas kamatot biztosító eszközökbe.
A szakember megemlítette, hogy napon belül érdekes mozgások voltak a jellemzően egy irányba haladó régióban. A napok óta lejtőn lévő cseh korona tovább gyengült, a zloty viszont a forinttal egyetemben erősödött kora délelőtt, a szlovák korona pedig stagnált. A kereskedők szerint a következő pár napban nem várható komolyabb mozgás az euró árfolyamában, igaz, ha a viszonylag erősnek tekinthető 251 forintos szintet áttöri a piac, akkor könnyedén 248 forintig süllyedhet az ár. A magyar fizetőeszköz gyengülésétől ugyanakkor a sok ajánlat miatt nem kell tartani, 253 forintnál erősebb euróra nincs kilátás. Gyakorlatilag befagytak az állampapírhozamok, mindössze három referenciahozam mozdult el, ezek 1-2 bázisponttal nőttek. A 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a jelentős, mintegy 157 milliárd forintos jegyzés ellenére csak az eredeti mennyiségnek megfelelő 30 milliárd forint értékben fogadtak el ajánlatokat. A hozamok 8,16 és 8,18 százalék között szóródtak, az átlag 8,17 százalék lett.
