Az OTP Alapkezelő bejelentette, hogy az igazgatóság eddigi elnökének, Holtzer Péternek megbízatása február 18-ával megszűnik. Az ezzel kétfősre apadó igazgatóságot Hamecz Istvánnal, az MNB közgazdasági és monetáris politikai szakterületének igazgatójával bővítik, akit megválasztottak elnökké is. A testület kibővül még az alapkezelő két vezető munkatársával, Simon Péterrel és Gáti Lászlóval, amivel igazgatóság létszáma öt főre emlkedik. Hamecz István átigazolása egyébként nem váratlan, már korábban is szóltak arról hírek, hogy – hacsak jegybankelnöknek nem nevezik ki – meg szeretne válni az MNB-től, sőt már az OTP-vel is hírbe hozták.
Amint a távozó Holtzer Pétertől megtudtuk, ő lényegében már decemberben benyújtotta felmondását, aminek az az oka, hogy nemrég más megbízatást kapott, amelyet hosszabb távon nem lehetett az alapkezelőnél betöltött tisztséggel együtt végezni. Az 1994-ben a CA Alapkezelőnél kezdő, majd 2002 tavaszától az OTP Alapkezelőnél dolgozó, az alapkezelők szervezetében, a Bamoszban elnöki posztot is betöltő szakember az utóbbi időben más területekkel is foglalkozott, például a nyugdíjpénztárak, nyugdíjreform kérdéseivel. A továbbiakban az ezzel rokon területeken is mozgó European Public Advisory Partners (EPAP) nevű, 2006-ban indult közszolgálati tanácsadó cég egyik tulajdonos-partnereként dolgozik majd.
