BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az energiaszektort választotta ki a K&H

2007. február 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Legfeljebb március 23-áig jegyezhető a K&H-csoport két új garantált alapjának befektetési jegye. A K&H Fix Plusz 17 mögöttes részvénykosarában az energiaszektor 20 nemzetközi nagyvállalatának papírja szerepel. A hároméves futamidő végén a hozam legfeljebb 70 százalék lehet (ez az alapkezelő számításai szerint éves szinten 18,44 százalék), de egy 16 (évi 4,85) százalékos minimumhozamot mindenképpen kifizetnek majd. A részesedés a részvénykosár emelkedéséből 70 százalékos. (Vagyis akkor jár a részvénykosár hozamának 70 százaléka, ha az meghaladja a minimális hozamot, de nem éri el a maximálisat. Máskülönben természetesen a minimumot vagy a maximumot fizetik.)
A valamivel több mint három és fél éves K&H Visszapillantó 2 kicsit másképp működik. Itt konkrét részvények helyett a DJ EuroStoxx50 index teljesítményéből és már 90 százalékban részesednek a befektetők, ráadásul felső korlát nélkül, minimális hozam viszont nincs. További érdekessége – innen származik a neve is –, hogy a futamidő alatt havi rendszerességgel megfigyelt hozamok közül a legmagasabb adja majd meg a végső kifizetés alapját.
A február elején zárult jegyzések során egyébként a közvetlen elődökben, a K&H Fix Plusz 16-ban 5,6 milliárd forint, a K&H Euró Fix Plusz 2-ben pedig 6,146 millió euró gyűlt össze. A garantált alapok terén piacvezető bankcsoport a nyílt végű alapok esetében is újít, a K&H Dollár Pénzpiaci elindításával bővíti devizaalap-kínálatát (eurós pénzpiaci alapja már van egy ideje).

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet