A hétfői csekély csökkenés után tegnap vaskosabb mínuszt hozott össze a BUX. A budapesti börze irányadó mutatója a nyitás után még erősödni tudott, 24 411 pont felett is járt, ám hamar elfogyott a lendület, és fokozatos hanyatlás következményeként végül szűk egyszázalékos gyengüléssel zárt. A vezető részvények többsége veszteséggel fejezte be a napot.
A lejtmenet éllovasa a Magyar Telekom volt a maga másfél százalékos gyengülésével. Az OTP kurzusa – egy nagy átkötés miatt 54 milliárd forintosra duzzadt forgalomban – 1,3 százalékkal, 8735 forintra esett. A Mol egész nap veszített értékéből, záráskor már csak 20 200 forintot fizettek papírjáért, ami 0,6 százalékos csökkenést takar. A gyógyszerszektor képviselői kimaradtak a rosszból, a Richter és az Egis egyaránt 5 forinttal lett olcsóbb, ami gyakorlatilag stagnálást jelent.
A kisebb forgalmú papírok nagyobb része is a lejtőn foglalt helyet, ám a BUMIX 0,2 százalékos visszaesése azt mutatja, hogy azért náluk jobb volt a helyzet, mint a nagyoknál. Az utóbbi mutató alakulásában meghatározó szerepet játszó papírok közül a Fotex és a TVK jegyzése másfél százalékkal süllyedt, a már említett Egis mellett az FHB is stagnált, a Danubius pedig erősödött. A nap nyertese cím a BIF-nek jutott, amely 9 százalékkal drágult, a legnagyobb – több mint 13 százalékos – mínuszt pedig a Csepel volt kénytelen elkönyvelni.
