BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előtérben a gyógyszercégek

2007. február 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX, amely a csütörtök délelőttöt még a pozitív tartományban töltötte, a nap végére 0,6 százalékkal, 24 017 pontra gyengült előző napi eredményéhez képest. Ragyogóan szerepelt a Richter és az Egis, a nagyobbik gyógyszercég árfolyama három százalékot meghaladó emelkedéssel, 40 ezer forint felett végzett, a kisebbik gyógyszercégé pedig 2,5 százalékkal, 23 800 forintra erősödött. A Mol piacát viszont már az eladók uralták, ennek eredményeként 6,5 milliárd forintos forgalomban az olajpapír 1,2 százalékos gyengülés után 20 105 forinton zárt. Az OTP-től is igyekeztek szabadulni a befektetők, a 7,4 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankrészvény 2 százalékos eséssel 8542 forinton kötött ki. Ezzel párhuzamosan a Magyar Telekom minimális – 2 forintos – többletet ért el. Az óriási, több mint 3,5 milliárd forintos forgalmat jegyző Fotex-papír lendülete tegnap megtört, kurzusa 785 forinton stagnált, igaz, előző nap 15 százalékos drágulást produkált. A Rába iránti befektetői igény 1,3 százalékos emelkedést eredményezett, a nyertesek között kapott helyet a Synergon és a Pannonplast is. Az ellenkező oldalról a Danubius 2, az FHB 2,6 százalékos veszteségét lehet kiemelni. A kis papírok teljesítményét jelző Bumix az irányadó indexszel ellentétben minimális mértékben erősödött, vagyis a második vonalba tartozó papírok alapvetően jobban szerepeltek, mint a vezető részvények.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet