A BÉT arra kötelezte a Phylaxia Pharmát, hogy hatvan napon belül kezdeményezze a korábbi alaptőke-emelésekből származó részvényeinek tőzsdei bevezetését. A határozat szerint a cégnek mindezt február 10-éig kellett volna megtennie, miután a 2005 júliusában igazgatósági döntéssel kibocsátott közel másfél millió, míg rá egy évre közel 3,3 millió darab új részvényt. A tőzsdei szabályok szerint a bevezetést az alaptőke-emelés cégbírósági bejegyzését követő 90 napon belül kell kezdeményeznie a kibocsátónak. E szabály alól a Phylaxia korábban felmentést kapott egy folyamatban lévő jogszabály-módosítás miatt, amire azonban végül nem került sor. A társaság jegyzett tőkéje a fenti két tőkeemelést követően
1 756 745 300 forint.
