BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rahimkulovnak még mindig megéri az OTP

2007. február 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt pénteken több mint 1,8 millió OTP-részvényt vásárolt a hazánkban élő orosz milliárdos Megdet Rahimkulov érdekkörébe tartozó Firthlion Limited – jelentette be a cég. Az ügylettel részesedése a legnagyobb hazai lakossági bankban mintegy 14 millió darabra, azaz 5,065 százalékra nőtt. A tőzsdei befektetéseinek jó részéből – például az Antenna Hungáriából, a BorsodChemből vagy a Zalakerámiából – rendre tisztes haszonnal kiszálló üzletember másik cégén, a Kafijat Kft.-n keresztül is banktulajdonos: 1,7 millió darabra szóló opciója van, ami jelenleg a szintén hozzá köthető ÁÉB Bank tulajdona, így közvetett befolyása 5,68 százalék. Rahimkulov a csomag döntő részét 6200 forintos átlagáron – a jelenlegi kurzus ennél több mint kétezer forinttal magasabb – vásárolta, és ősszel azt nyilatkozta, hogy 3-5 éves távlatban 10–12 ezer forintos árfolyamot vár.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet