A Biggeorge’s-NV 1. Ingatlanfejlesztő Befektetési Alap az alappiacon újdonságként a nyilvános, zártvégű, 10 éves futamidejű ingatlanfejlesztő alap befektetési jegyeit – kötvényeknél már ismert módon – kibocsátási program keretében hozta forgalomba decemberben. De az első után a közeljövőben újabb részkibocsátásokkal kívánják az alap saját tőkéjét növelni – közölte lapunkkal az alapkezelő. Ily módon, a „szabályozható pénzbeáramlás” révén folyamatosan biztosítható lesz a magas ingatlanfeltöltöttségi arány, ez pedig várhatóan – az ingatlanalapok piacán eddig megszokottól – magasabb hozamokban is megmutatkozik majd. A portfólióba döntő részben ingatlanfejlesztési projektek kerülnek, ez pedig a nagyobb „értékteremtési tartalom” miatt a cég várakozásai szerint kiemelkedő hozam elérését teszi lehetővé. A részkibocsátások során a befektetési jegyeket elsősorban intézményi befektetőknek (biztosítók, nyugdíjpénztárak és alapokba fektető alapok) kínálják majd – folytatja a közlemény. Az alap kibocsátási tájékoztatójában foglaltak szerint az alapkezelő közgyűlése minden évben célhozamot határoz meg, az efeletti hozam pedig sikerdíjként illeti meg az alapkezelőt. A társaság honlapján az is olvasható, hogy a „2007. évi célhozam” 11 százalék. Az egymilliós névértékű befektetési jegyeket február 2-án vezették be a tőzsdére, kötés még nem született rájuk.
