BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az Erste 6 és a Posta 3 garantált alap

2007. február 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét ikeralapokat indít az Erste Befektetési Alapkezelő, amelyeket lényegében azonos feltételekkel lehet kapni, de az egyiket (Erste Garantált Alap 6) a bankcsoportnál, a másikat (Magyar Posta Garantált Alap 3) a Postánál. A befektetési jegyek jegyzése február 7-től március 14-ig tart, és legalábbis az Ersténél évi 7,25 százalékos kamatnak megfelelő diszkontárfolyamon. Az Erste 6 hozama elődeihez hasonlóan egy húszelemű nemzetközi részvénykosár teljesítményétől függ majd. A listán olyan nagy nevek mellett, mint a Sony, a Walt Disney vagy a Boeing, szerepel a Mol, az OTP és a Richter is. Ha ezek közül bármelyik árfolyama a kiindulási érték 66,6 százaléka alá esik, az jelentősen csökkentheti a – minimum 10, maximum 30 százalékos – összhozamot. A futamidő három év lesz, 2010. március 22-éig tart.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet