A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a tegnapi 24,1 milliárd forintos forgalomban rátett egy lapáttal a szerdai süllyedésre, 23 491 ponton végzett, ami közel kétszázalékos hanyatlást takar. A mutatót elsősorban az OTP zuhanása húzta a mélybe, a bankpapír 9 milliárd forint feletti forgalomban közel négy százalékkal, 8230 forintra esett. A Mol piacán is az eladók voltak többségben, így a cég jegyzése kereken 20 ezer forintra, vagyis 0,7 százalékkal gyengült. A Richter sem volt jobb formában: több mint két százalékot veszített értékéből. A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom tudott erősödni, a távközlési papír 7 forinttal ezer forint felett zárt. A jelentős nyereségcsökkenést tükröző gyorsjelentését tegnap publikáló Egis is a lejtőn foglalt helyet, árfolyama négy százaléknál is nagyobb mértékben gyengült. Tekintélyes mínuszt hozott össze a már említett cégek mellett a Fotex és az econet, utóbbi 7 százalékos áresésével kiérdemelte a nap vesztese címet. A Graphisoft Park ugyancsak tegnap közzétett beszámolója tetszett a befektetőknek, a vártnál kedvezőbb adatoknak köszönhetően fél százalékkal, 1225 forintig emelkedett a kurzus. Az erősödést elérő részvények gyér táborát gyarapította még többek között két vegyipari vállalat, a BorsodChem és a TVK, de emelkedésnek örülhettek a Freesoft és az Émász tulajdonosai is.
