Negatív irányba haladt tegnap a BUX. Már a kezdés után az eladók irányították a kereskedést, és zárásig ők maradtak többségben. Az irányadó mutató 23 944,58 ponton zárt, ami a keddi végeredményt szűk egy százalékkal múlja alul. A süllyedés elsősorban a Mol és az OTP számlájára írható, az olajpapír jegyzése 5,3 milliárdos forgalomban 1,7 százalékos veszteséggel, 20 135 forinton végzett, a több mint 8 milliárdos értékben gazdát cserélő bankrészvények lejtmenete pedig 8570 forintnál ért véget, ami 0,9 százalékos mínuszt jelentett. A Magyar Telekom 0,7 százalékos gyengüléssel visszatért a kedden meghódított ezerforintos szint alá. A blue chipek közül egyedül a Richter tudott drágulni, a gyorsjelentését tegnap közzétevő cég papírja 0,6 százalékos emelkedés következményeként 39 850 forintos záróárral abszolválta a szerdai napot. Szektortársa, a negyedéves beszámolóját ma publikáló Egis viszont 24 750 forinton stagnált. Az alacsonyabb forgalmú papírok közül a vesztesek táborát gyarapította a Concorde által leminősített Émász, amelynek jegyzése több mint öt százalékkal, húszezer forint alá süllyedt. A 142 millió forintos forgalmú econet-papír és a Rába is olcsóbb lett, előbbi négy-, utóbbi másfél százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. Drágult viszont a Danubius és a Csepel, mindkét papír 3 százalékot meghaladó többlettel zárt.
