BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivétel volt az OTP

2007. február 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hullámvasúton töltötte a hétfői napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a forgalom 17 milliárd forint volt. Délelőtt még kisebb-nagyobb többlettel ingadozott a BUX, kora délutánra azonban áttévedt a piros tartományba, majd a kereskedés végére megint összekapta magát, így minimális pluszban végzett. Záráskor 24 218 pontot ért a mutató, 0,1 százalékkal többet, mint pénteken.
A vezető papírok a 9 milliárd forint feletti forgalomban több mint egy százalékkal süllyedő OTP kivételével erősödtek. A legjobban a Richter teljesített, amely pompás hajrával napi maximumán, 39 400 forinton fejezte be a kereskedést, ez kétszázalékos emelkedést jelent az előző napi záróértékhez képest. A Mol piacán hasonló volt a forgatókönyv, a kereskedés során 20 325 forintos szinten is megforduló olajpapír a hajrában megemberelte magát, az így elért 20 700 forintos végeredmény napon belüli maximumot, péntekhez viszonyítva pedig szűk egyszázalékos erősödést jelent. A Magyar Telekom ennél valamivel csekélyebb mértékű drágulással, 3 forintra megközelítette az ezerforintos szintet.
A kisebbik gyógyszercég, az Egis szektortársánál kevésbé volt meggyőző, mindössze 0,3 százalékos pluszt tudott elérni. A közepes cégek képviselői közül például a Synergon és a TVK piacán volt vevői nyomás, amely előbbinél 0,8, utóbbinál pedig bő egyszázalékos árfolyam-emelkedést eredményezett. Közben az ellentétes irányba haladt egyebek mellett az FHB, az Émász, valamint az Elmű is.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet