Az euróval 255,30 forinton kereskedtek tegnap nyitáskor a bankközi devizapiacon. Később érdekes események történtek: a más feltörekvő piacokon jellemző gyengüléssel – például a török líra és a dél-afrikai rand süllyedésével – szemben a szűkebb régiónk devizái erősödtek. Ennek hátterében állítólag egy óriási értékű tranzakció állt, amelynek keretében valamelyik befektető zlotyt vásárolt.
A lengyel deviza euróhoz mért kurzusa az üzletkötés eredményeként a 3,90-es szintről 3,87-ig erősödött, ez pedig erőt adott a forintnak is. A közös európai fizetőeszköz a korábbi 255,30 forintról 254,30 forintig gyengült. Később az euró korrigált, délután négy óra előtt 254,50 forint körül ingadozott árfolyama. Devizakereskedők beszámolója szerint nagyon illikvid volt a piac, könnyű volt elmozdítani az árfolyamot. A szakemberek hozzáfűzték, hogy ezen a héten a költségvetési, illetve külkereskedelmi statisztika lehet komolyabb befolyással az árfolyamra. A dollár a reggeli 196,50–196,60 forintos szintről kora délutánra 30 fillérrel erősödött.
Péntekhez hasonlóan hétfőn sem volt számottevő változás az állampapírok másodlagos piacán. A hozamok többsége stagnált, esetenként 1-2 bázispontot módosult. Az MTI-Eco híre szerint a forintpiacon nem változott, 8,00 százalékon maradt az overnight kamat.
