Egy a nyitást követő rövid megingástól eltekintve egyenletesen emelkedett tegnap a BUX görbéje. A parkett irányadó mutatója egyszázalékos erősödést követően 24 ezer pont felett fejezte be a kereskedést. A 24 milliárd forintos összforgalomban elért több mint 200 pontos indexemelkedés elsősorban a Richternek és az OTP-nek volt köszönhető.
A nagyobbik gyógyszergyár piacán kialakult jelentős vevői nyomás több mint négyszázalékos drágulást eredményezett. Az Egisnek sem lehetett oka panaszra, bár a szektortárstól elmaradó mértékben, 1,1 százalékkal emelkedett, ez elég volt ahhoz, hogy 24 ezer forint fölé kerüljön. A több mint 9 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapír ezzel párhuzamosan közel egy százalékkal erősödve, 8700 forint felett végzett. A Mol mindössze 10 forinttal fejelte meg az előző napi záróárat, ami inkább stagnálásnak nevezhető. A blue chipek közül a Magyar Telekom volt a kivétel, a távközlési részvény jegyzése ugyanis 0,5 százalékos eséssel, kereken ezer forinton kötött ki.
Az alacsonyabb forgalmú részvények közül több is emlékezetes produkciót nyújtott. A Rába folytatta menetelését, négyszázalékos pluszt ért el félmilliárd forintos forgalomban. Hasonlóan szárnyalt a TVK és a Synergon részvénye, az econet pedig szűk 5 százalékos drágulással hagyta el a parkettet. Az utóbbi időben sorozatban emelkedő Csepel visszafordult, árfolyama ezúttal ötödével csökkent. Az FHB is a vesztesek között kapott helyet, ennek ellenére kurzusa még a 2000 forintos határ felett maradt.
