Négy év közel ötmilliárd forintnyi vesztesége után 2006-ban ismét nyereséges lett a Pannonplast, a csütörtökön megjelenő gyorsjelentésben várhatóan tetemes profitról számol be a társaság. Hosszú idő óta – stratégia- és tulajdonosváltásokat követően – először 2005 negyedik negyedévét zárta pozitív eredménnyel a cég, és ezt a tendenciát azóta időszakról időszakra sikerült is rendre megismételnie. Az elemzői várakozások szerint a szeptemberig bezárólag több mint egymilliárd forintos mérleg szerinti eredményhez az utolsó három hónap is hozzátesz 100-200 millió forintot, ugyanakkor ez a negyedév gyengébb lesz a korábbi időszaknál. (Sőt könnyen elképzelhető, hogy üzemi szinten néhány tíz milliós veszteséget mutat majd ki a társaság.)
A visszaesés oka egyrészt a szezonalitás, de a hírek szerint néhány egyszeri – ingatlanértékesítéssel és a közgyűlés által elhatározott, a műanyagipari divíziót érintő partnerkereséssel kapcsolatos – költség is rontotta a számokat, emelte ki a NAPI Gazdaság kérdésére Blahó Levente, az Erste elemzője. Komolyabb eredményrontó tételekre ugyan nem kell számítani, bár néhány elemző emlékeztetett arra, hogy az elmúlt időszakban többször is előfordult, hogy az év végén a szekrényből előkerült csontvázak borzolták a részvényesek idegeit. Réczey Zoltán, a Buda-Cash munkatársa azt emelte ki, hogy a tavalyi gazdálkodáshoz az eredményes vagyonkezelés is hozzájárult. A Synergon-részvénybefektetés a harmadik negyedévben 300 milliós profitot hozott, és bár az it-papírok árfolyama már nem emelkedett olyan ütemben, mint korábban, de 70-80 millió forintot még így is hozhatott pluszban.
