A kereskedés első felében még pluszban tartózkodott a budapesti börze irányadó indexe, ám délután többségbe kerültek a vevők, így a BUX veszteséggel zárta a hétfői napot.
A vezető papírok többsége lejtőre került, egyedül az OTP drágult: a 9 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapírok árfolyama fél százalékkal emelkedett. A Mol – a BUX-hoz hasonlóan – délelőtt még pluszban volt, majd megindult a lejtmenet, amelynek eredményeként 0,8 százalékkal, 20 420 forintra esett az árfolyam. Ennél nagyobbat bukott a Magyar Telekom és a Richter: előbbi közel 2, utóbbi több mint egyszázalékos mínusszal zárta a tegnapi kereskedést. Utóbbi szektortársa sem úszta meg a süllyedést, amiben vélhetően szerepet játszott az is, hogy a gyógyszercég múlt heti profitfigyelmeztetésére reagálva a Concorde lejjebb vitte az Egis-papírok célárfolyamát, illetve az eredményvárakozását.
Az alsóházban továbbra is a Rába a sztár: a Suzukitól újabb megrendelést elnyerő győri vállalat részvényeinek árfolyama 200 millió forintos forgalomban három százalékot meghaladó mértékben, 1269 forintra emelkedett. Emellett erősödött mindkét Graphisoft-cég kurzusa, drágult az Állami Nyomda is, a nap nyertese cím pedig az újabb 20 százalékos szárnyalást produkáló Csepelnek jutott. A vesztesek táborát a már említett papírokon kívül például a BorsodChem, illetve a TVK gyarapította.
