BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul indult az év az ingatlanalapoknál

2007. január 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első három hetében sem jeleskedtek a befektetők abban, hogy a hazai befektetési alapokba vigyék a pénzüket, igaz, számottevő összegeket valószínűleg ki sem vontak onnét. Az alapok tőkéje számításaink szerint 17 milliárd forinttal nőtt, ami részben vagy egészben az időközben keletkezett hozamok hatása lehet. (A 2500 milliárd forint körüli vagyontömeg havi hozama évi 7 százalékos kamattal becsülve mintegy 15 milliárd forint lenne, a valós szám persze ettől eltérhet.) Érdekes, hogy egyetlen kivétellel mindegyik fontosabb alapfajta vagyona nőtt legalább 1-2 milliárddal. Ezúttal csupán az ingatlanalapok tőkéje esett vissza, 5,5 milliárd forinttal, egy százalékkal.
A nagyobb ingatlanalapok közül az Erste és az OTP konstrukciójának vagyona növekedett, az Európáé kissé csökkent, a Raiffeisenből pedig több, 5-6 milliárd forint ment ki egyetlen nap alatt, ami intézményi befektető tranzakciójára enged következtetni.
A jelenleg a legtöbb tőkét kezelő pénzpiaci alapok mintegy hatmilliárd forinttal bővültek, a részvényalapok is közel ötmilliárd forintnyi pluszpénzt kezeltek a szóban forgó időszak végén. Ezúttal a nemrég még erőteljesen zsugorodó kötvényalapok is bővültek valamelyest. A garantált alapok elsősorban az új, november–decemberi jegyzések miatt tudtak négymilliárddal többet felmutatni, mint korábban.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet