BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz nemesfémbánya készül a tőzsdére

2007. január 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint félmilliárd dollár értékű IPO-ra készül a Polymetal, Oroszország egyik legjelentősebb bányaipari cége. A társaság a világon az ötödik, míg otthon az legnagyobb az ezüstbányászat területén, aranybányászatban pedig a második az orosz piacon. Az előzetes számítások alapján a Polymetal 2–2,6 milliárd dollárt érhet, és most akár a cég 30 százalékát is eladhatják a tőzsdén. A kéthetesre tervezett nemzetközi road-show már elindult, a kibocsátás végső árfolyamát ennek lezárását követően, február 8-án határozzák meg. Az IPO egyébként csúszott a korábbi elképzelésekhez képest, mivel a cég tulajdonosa, Szulejmán Kerimov tavaly novemberben Franciaországban súlyos balesetet szenvedett egymillió dolláros Ferrari Enzójával. A világon a 72., míg hazájában a 11. leggazdagabb, dagesztáni születésű, 41 éves üzletember korábban azzal került a bulvárlapok címoldalára, hogy tavalyi moszkvai születésnapi partiján – csillagászati összegekért – két híres popüdvöske, Christina Aguilera és Shakira is fellépett.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet