BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ketten fel, ketten le

2007. január 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap az eladók már reggel magukhoz ragadták a kezdeményezést a parketten, s a nap során végig ők voltak többségben. A kereskedés folyamán 24 ezer pont alatt is megfordult a BUX, az irányadó mutató végül valamivel e szint felett, 24 066 ponton zárt, ami 0,6 százalékkal maradt el az előző napi végeredménytől. A vezető papírok felemásan szerepeltek, a Mol és a Magyar Telekom drágult, miközben az OTP és a Richter árfolyama lejjebb került. Az index visszaesésében főszerepet játszott, a több mint 20 milliárd forintos forgalomban bő két százalékkal, 8554 forintra gyengülő OTP. Emellett a Richter két és fél százalékos eséssel járult hozzá a BUX-süllyedéshez. A kisebbik gyógyszercég, a tegnap profitfigyelmeztetést kiadó Egis piacán is hasonló volt a helyzet, az árfolyam 2,4 százalékkal került lejjebb. A súlyosabb bukástól a Mol több mint 8 milliárd forintos forgalomban elért 1,4 százalékos többlete, illetve a Magyar Telekom kétszázalékos felértékelődése mentette meg az indexet. Az alacsonyabb forgalmú papírok közül imponáló teljesítményt nyújtott az közel hatszázalékos pluszt felhalmozó Rába, illetve az econet, amely ötszázalékos erősödéssel örvendeztette meg tulajdonosait. A szerdai nap nyertesei közül az Agrimpex és a Csepel ismét húszszázalékos pluszt termelt, a Pannon-Váltó kismértékben drágult, míg a Gardénia korrigált, jegyzése 5,6 százalékkal csúszott lejjebb.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet