Elutasították a Ljubljana Stock Exchange (LSE) részvényesei a svéd OMX tőzsdeüzemeltető felvásárlási ajánlatát. A cég, amely a svéd börze mellett a helsinki, a koppenhágai, az oslói, a vilniusi, a rigai és a tallinni piacokat üzemelteti, decemberben 4,2 millió eurót ajánlott, de a részvényenkénti 125,19 eurót – ahogy azt már korábban is jelezték – nem találták elég attraktívnak a tulajdonosok. Az utóbbiak, brókercégek és bankok ugyanakkor abban is megállapodták, hogy a jövőben egységesen lépnek fel hasonló ajánlatok esetén. Az OMX egyébként jelezte, folytatni kívánja a tárgyalásokat a tranzakcióról.
