Tegnap a hétfőn megtermelt többlet csaknem teljes egészét elvesztette a BUX. A Budapesti Értéktőzsde indexe a kereskedést a piros tartományban töltötte, igaz, végül a napi minimumként feljegyzett 24 033 pontnál közel 200 ponttal magasabban zárt, ám ez is 0,6 százalékos visszaesés. A gyengülést elsősorban az OTP és a Magyar Telekom szereplése okozta, amit a többi vezető papír erősödése nem tudott kompenzálni. A távközlési cég részvényének kurzusa végül több mint két százalékkal ereszkedett lejjebb. Hasonló mértékű gyengülést volt kénytelen elkönyvelni az OTP, a 8,5 milliárd forintos forgalomban 8735 forintig esett a bankpapír árfolyama. Bár sokáig úgy tűnt, az összesen közel 9 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol-papírok is veszteséggel végeznek ám az olajpapír huszáros hajrával több mint másfél százalékos többletet ért el, és a 20 545 forintos szinten zárt. Mérsékelt erősödés mellett zajlott a gyógyszerpapírok adásvétele, a Richter és az Egis egyaránt 100 forinttal drágult, így az előbbi kereken 40 ezer forinton, utóbbi pedig 25 100 forinton fejezte be a napot. A kisebb forgalmú részvények közül érdemes kiemelni a BorsodChem bő kétszázalékos erősödését, valamint a Bookline mintegy négyszázalékos ugrását és a Linamar 5 százalék feletti többletét. Ezzel párhuzamosan viszont a TVK például közel 2 százalékkal gyengült, a Synergon több mint egy százalékkal értékelődött le, a Fotex pedig 0,8 százalékos mínuszban végzett.
