Egyre többen fordulnak a külföldi instrumentumok felé itthon is, az érdeklődés bővülése még a Xetra-kereskedési rendszer BÉT által biztosított hozzáférésének statisztikájából is jól látszik.
A budapesti börze tagjai közül a 2003. augusztusi indulás óta ugyan csak öt – igaz, inkább a nagyobbak (Buda-Cash, Concorde, Erste, IEB és OTP) – befektetési szolgáltató csatlakozott eddig a rendszerhez, de egy év alatt mintegy duplájára, 325 milliárd euróra nőtt a 2006-os forgalom, míg a napi átlagos kötésszám a háromszorosára emelkedett és már meghaladta a félszázat. Kimagasló forgalmat hozott a november, amikor is 56 milliárd euró értékben kötöttek üzletet. Számos brókercég egyébként másképp (anyacégén keresztül, közvetítő segítségével vagy közvetlenül) éri el a főbb nyugat-európai börzéket. Persze az egyik legkényelmesebb megoldás a Xetra, amelynek segítségével mintegy tízezer termék, részvény, certificate és warrant érhető el, ezeken kívül számos európai és tengerentúli ország értékpapírja, illetve a tőzsdén kereskedett alapok, az egyre népszerűbb ETF-ek is.
