BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP-delegáltak az orosz leánybank vezetésében

2007. január 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Házon belülre került az OTP oroszországi leánybankjában. Az Invesztszberbank keddi rendkívüli közgyűlésén megválasztották az új igazgatótanácsot, amelybe hat OTP által delegált magyar tag került, és csak egy orosz vezetőt választottak újra. A magyar pénzintézet tavaly július elején Moszkvában írta alá a bank 96,4 százalékának megvételéről szóló szerződést, október végén fizette ki a 477,5 millió dolláros vételár 90 százalékát, a fennmaradó közel 50 milliót pedig egyéves letétbe helyezte az esetleges garanciális igények érvényesíthetősége végett. Az OTP az idén százmillió dollárt szán az Invesztszberbank fejlesztésére.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet