A hétfőn még többéves rekordszintek közelében járó európai indexek nem tudták folytatni a hegymenetet a keddi kereskedésben: mínuszban zárták a napot. Az ágazatok közül szinte csak a technológiai szektor volt emelkedőben, részben a Nokia szárnyalása nyomán. Az elsősorban mobiltelefonjairól ismert finn óriáscéget a Goldman Sachs elemzői segítették ebbe az irányba azzal, hogy a papírokra adott ajánlásukat vételre javították. Szintén jól teljesített az STMicroelectronics, amely kétszázalékos erősödéssel zárta a kereskedést. A technológiai szektor erősödése azonban nem volt elegendő ahhoz, hogy pluszba lendüljenek az indexek. Ebben szerepe volt annak, hogy a Londonban jegyzett bányavállalatok és az energiaipari vállalatok is lefelé meneteltek, a brit BP másfél, a spanyol Repsol pedig közel két százalékkal gyengült.
Bár az amerikai piacok az ottani hosszú hétvége után jól kezdtek, néhány óra múlva elvesztették előnyüket, részben éppen az Európában remeklő techszektor miatt. Egyebek mellett a vírusirtó szoftverekkel foglalkozó Symantec piacán alakult ki óriási eladói nyomás, miután visszafogta bevételi és eredményvárakozásait, és a vártnál gyengébb számokról beszámoló Intel is gyengült.
Ezt követően az elemzőkre irányult a figyelem: a Bank of America szakértői a Ciscónak adtak a korábbinál rosszabb osztályzatot, a J.P. Morgan viszont javította a Taleo Corp. mellett a FedEx gyorsposta-szolgáltatóra, illetve a Sirius Satellite-re adott ajánlását. A legjobban a Smith & Wollensky Restaurant Group részvényesei jártak, a társaságot ugyanis kiszemelte magának a Landry’s Restaurants, és ennek kapcsán az előbbi árfolyama több mint 40 százalékkal drágult. A dollár némileg erősödött az euróval szemben, a hétfőn még 1,2960-as szinten is megforduló kurzus 1,2920 körül ingadozott.
