Izgalmas hete volt a forintnak. A feltörekvő piacokon korrekció ment végbe, miközben a dollár erősödött. Ennek eredményeként a részvény- és devizapiacok is lefelé tartottak, miközben az állampapírok esetében jelentős emelkedést volt tapasztalható. A zloty esetében erősítette a folyamatot, hogy a piac nem nézte jó szemmel a lengyel jegybankelnök kinevezését. Piaci pletykák szerint a forintnak nem tettek jót a Járai Zsigmond jegybankelnök utódjával kapcsolatos találgatások, mert némi bizonytalanságot okoztak. A feltörekvő piaci korrekció eredményeként a hét eleji 253 forintos szintekről szerdára 257 fölé erősödött az euró árfolyama a bankközi devizapiacon. Innen egy kisebb kilengésekkel tarkított lassú forinterősödés indult meg – vázolta a múlt heti eseményeket Vágó György. A Hamilton szakértője hozzátette: pénteken nyugodt volt a piac, az euró 254 forintnál nyitott, majd fokozatosan ereszkedett lejjebb, kora délután 253 alá süllyedt az árfolyam. A dollár jegyzése közben alig változott, pénteken 197-ről 196,20 forintra esett.
Alig volt változás az állampapírok másodlagos piacán. A legrövidebb futamidőben 1 bázisponttal, a leghosszabb papír esetében pedig 3 bázisponttal nőtt a hozam. A három- és ötéves kötvény benchmarkja kismértékben esett, a többi papír referenciaértéke pedig stagnált. A héten a kedden megjelenő tavalyi éves inflációs adat befolyásolhatja a piaci hangulatot, csütörtökön pedig az öt- és tízéves instrumentumok irányíthatják az eseményeket.
