BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Mi arra biztatnánk Mr. Csányit...”

A Citigroup szerint az OTP regionális játékossá válása lehetőséget ad az eddigi alulértékeltség csökkentésére, ám ehhez Csányi Sándornak nagyobb szerepet kell vállalnia a kommunikációban.

2007. január 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban bejelentett szervezeti változások, valamint Spéder Zoltán távozása és Urbán László érkezése a CFO-pozícióba adta az apropóját a Citigroup legújabb OTP-elemzésének. Simon Nellis elemző szerint az OTP eddigi meggyőző teljesítményében Spéder komoly szerepet játszott, így távozása kihívást jelent majd a banknak. A szerkezeti átalakítások révén még nyíltabb és decentralizáltabb lesz a bankcsoport irányítása, az új struktúra révén kiaknázhatók lesznek a csoporton belüli szinergiák, és nőhet az OTP nemzetközi imázsa.
Az elemzés megjegyzi: eddig Spéder Zoltán képviselte a menedzsmentet az intézményi befektetők és elemzők előtt, akik közül sokan még sohasem találkoztak Csányi Sándorral. A Spédert felváltó Urbán Lászlóról korábbi kollégáitól sok jót hallottak, egyvalamiből azonban kevés van az önéletrajzában, és ez a jelenlegi pozíciójának megfelelő banki felsővezetői tapasztalat.
Mint ahogy Csányi Sándor elnök-vezérigazgató eddig is erős kézzel irányította a bankot, a Citigroup szerint a mostani átalakítások sikere is azon múlik, hogy mennyire tudja majd motiválni és felügyelni a bizottságok munkáját. Az elemzés megállapítása szerint a bank fordulóponthoz érkezett: ezután már nem a magyar vállalatokkal fogják összemérni, hanem olyan erős regionális versenytársakkal, mint az Erste, az Unicredito/HVB vagy a Raiffeisen.
„Bátorítanánk Mr. Csányit, hogy készüljön föl ezekre a változásokra. Hacsak nem játszik sokkal aktívabb szerepet a stratégia és az új menedzsmentstruktúra kommunikálásában (ahelyett, hogy ezt – mint a múltban – helyettesére bízná), attól tartunk, hogy a piac félre fogja érteni a történéseket, ahogy azt a közelmúlt áreséséből is láthattuk.” A kockázatok ellenére a Citigroup úgy látja, hogy a regionálissá vált OTP előtt ott van a lehetőség az újraárazódásra, ledolgozhatja a szektortársakhoz viszonyított lemaradását (a bank 2008-as eredménnyel számolt P/E-je csak 9-es az Erste 12,9-es, a Raiffeisen 13,9-es és a lengyel bankok 16–19-es mutatóival szemben). A Citi továbbra is vételre ajánlja a papírokat, miközben a célárfolyamot 8250-ről 9500 forintra emelte.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet