BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintgyengülés hozamemelkedéssel

2007. január 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forint tegnap a keddi enyhe gyengülés után továbbra sem talál magára, sőt az euróval szemben 254 forintról a nyitás után rögtön 255,80 forintra esett. Korrekciós hangulat van a feltörekvő piacokon, így inkább technikai és régiós, semmint fundamentális okai vannak a forintgyengülésnek – mondták devizakereskedők, hozzátéve, hogy a reggeli Járai-nyilatkozat nem befolyásolta érdemben a kereskedést. Délután az amerikai befektetők színre lépésével folytatódott a feltörekvő piaci devizák árfolyamának csökkenése, az euró 257,70 forint körüli szintre erősödött, majd késő délután visszakorrigált 256,60 forintra. A másodlagos állampapírpiacon az éven belüli papírok esetében 2–7 bázispontos növekményt jegyeztek fel, míg a hosszú oldalon jóval nagyobb mértékben, 16–22 bázisponttal emelkedtek a benchmarkok. Egy kivétel volt, a 15 éves papírok referenciaértéke ugyanis stagnált. Jelentős érdeklődés mellett zajlott a hat hónapos kincstárjegyek tegnapi aukciója. Az Államadósság Kezelő Központ 40 milliárd forint értékben kínált fel papírokat a befektetőknek, akik több mint 100 milliárd forintos ajánlatot tettek a csomagra. Az elfogadott hozamok 7,71 és 7,97 százalék között szóródtak, a 7,94 százalékos átlag a tegnapi másodpiaci benchmarkot 9 bázisponttal múlja felül.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet